Adwokat Szczecin

Każdy z nas może potrzebować pomocy prawnej. Istnieją sytuacje, gdy albo to my popełniliśmy jakieś przestępstwo, albo pozywamy kogoś za to, że takie wykroczenie popełnił wobec nas. Wówczas zgłaszamy się do kancelarii adwokackiej i wyrażamy chęć podjęcia współpracy z adwokatem, który będzie nas reprezentował podczas rozprawy. Zadaniem adwokata jest ochrona swojego klienta, nawet gdy popełnił on przestępstwo zagrożone karą długoletniego więzienia.

Kierowca pod wpływem alkoholu

Jego pracą jest mimo wszystko odnalezienie okoliczności łagodzących w tej całej negatywnej sytuacji. Niestety niezwykle często do sądu trafiają sprawy, które dotyczą albo samej jazdy pod wpływem alkoholu, albo równoczesnej możliwości czyjegoś zabójstwa, bądź spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu, gdy kierujemy na podwójnym gazie. Już samo kierowanie po spożyciu alkoholu jest przestępstwem, nieważne czy przez to kogoś zabijemy czy nie. Jeżeli kierujemy pod wpływem środków narkotycznych, to i tak możemy kogoś zabić i absolutnie nie powinniśmy wsiadać za kółko, jeśli nie będziemy trzeźwi. Niestety to jedynie teoria, która w praktyce często kończy się tragicznie – ktoś traci w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę bliską osobę, a winny przestępstwa trafia do więzienia. To jest tragedia zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Kiedy widzimy, że ktoś pijany chce odjechać gdziekolwiek samochodem, reagujmy, bo jeśli tego nie zrobimy, dojdzie do tragedii. Nawet jeżeli pijany kierowca przeżyje wypadek, będzie miał sprawę w sądzie z tego powodu, co sprawi, że będzie winny zarzucanym mu czynom, a wtedy będzie potrzebna pomoc adwokata.

Jakiego adwokata wybrać?

Najlepiej, abyśmy nie musieli szukać kontaktu do adwokata w takiej sprawie, lecz jeśli już będzie trzeba, to należałoby wiedzieć, że taki kontakt na pewno znajduje się w internecie pod hasłami kluczowymi adwokat Szczecin, kancelaria adwokacka Szczecin, bądź też jazda pod wpływem alkoholu obrońca, jeśli przykładowo mieszkamy w Szczecinie. Jeśli wiemy coś w teorii, mimo wszystko stosujmy to w praktyce. Wiedząc, że jazda samochodem pod wpływem alkoholu prowadzi do katastrofy, kierujmy jedynie wtedy, kiedy jesteśmy trzeźwi. Nie narażajmy ani samych siebie, ani żadnych innych ludzi na przeżywanie niewyobrażalnej oraz zupełnie niepotrzebnej tragedii.