Dom i mieszkanie nad Odrą

Szczecin jest dużym i znanym powszechnie w Polsce miastem, położonym niedaleko dawnej granicy niemieckiej, cieszącym się dobrze prosperującymi ośrodkami kultury, edukacji oraz handlu. Pod względem wielkości to trzecie miasto w Polsce, choć liczba ludności Szczecina nie przewyższa demograficznie obszaru Poznania. Zbudowany na figurze geometrycznej pięcioramiennej gwiazdy, miał być małym Paryżem Europy Wschodniej. Taki był plan architektów, dostrzegalny po dziś dzień dla przenikliwego oka fanów staroci. Najbardziej znane zabytki Szczecina to Wały Chrobrego i Zamek Książąt Pomorskich. Brama Portowa i Brama Królewska to odpowiednik bram paryskiego Parku Elizejskiego, chociaż zagospodarowanie oraz dyspozycja powierzchni obydwu tych obiektów współcześnie, nie mają ze sobą już nic wspólnego.

Miasto jest historyczną stolicą Księstwa Pomorskiego oraz ze względu na swoje przygraniczne położenie, punktem tranzytowym handlu i transportu międzynarodowego. Przez dekady wieków o Szczecin toczyły się spory sąsiedzkie i zaciekłe walki między Polską, Niemcami, a państwami Półwyspu Skandynawskiego. Szczecin nie był przyczółkiem, był bramą handlową oraz to do kogo w danym momencie historii należał, decydowało o finansowym zasobie znajdującym się w skarbcu i kiesach możnowładców. Blokowanie granic i transportów przewożących towar, nie jest czymś czego byśmy nie znali z codziennej praktyki prasowej i ekonomicznej walki, którą sami musimy toczyć co dnia. Cóż zrobić jeżeli, tak wygląda prawdziwa twarz globalizmu. Mamy co do niej wybór, obecnie niestety nie. Rotacja w branży nieruchomości od lat jest w Szczecinie duża i osadzona na stabilnym, regulowanym przez rynek poziomie. Decydując się na zakup mieszkania w Szczecinie na pewno nie będziemy narzekać na nudę, brak rozrywki bądź miejsc przeznaczonym na relaks i związany z nim odpoczynek.

Mieszkania Szczecin. Tu możemy wybierać oraz przebierać, ponieważ budownictwo w tym mieście jest ciekawe, rozmaite i spełnia wymogi nawet najbardziej wymagających pod względem gustu osób. Domy Szczecin. Tradycyjnie najwięcej znajdziemy ich na obrzeżach i w mniej ruchliwych miejscach, chyba że za cel zakupu, obierzemy sobie kamienicę lub inny typ wolno stojącej zabudowy miasta. Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie. Wielokrotnie odwiedzając Szczecin, zacytuję samą siebie mówiąc: Czego to miasto nie doświadczało. I czego nie musiało znosić. Być może dlatego mieszkańcy Szczecina są skromni i skorzy do pomocy nawet wtedy, kiedy nie wiedzą kim jesteś i co sobą reprezentujesz.