Kilka sposobów na ładną opaleniznę

Jak świetnie wiemy, każdy z nas marzy o ślicznej, ciemnej karnacji, która pozwoli na wyróżnienie się z tłumu. Na standardowe opalanie decyduje się coraz mniej osób ze względu na małą ilość czasu, czy też braku chęci, ochoty do długiego wylegiwania się na piaszczystych plażach. Warto także wspomnieć, że coraz więcej osób przestaje korzystać także z usług solariów ze względu na szkodliwe dla naszego zdrowia promieniowanie UV. Świadomość społeczeństwa co do dbania o swoje zdrowie stale rośnie, stąd też coraz częstsze szukanie innego sposobu na zdrowe opalanie się i zdobycie ładnych kolorów skóry.

Alternatywą, która pojawiła się w ostatnim czasie jest opalanie natryskowe. Jest przedstawiane, jako zdrowy sposób na uzyskanie pięknej opalenizny, lecz nie do końca jest bezpieczna ze względu na reakcje chemiczne zachodzące w skórze. Cały zabieg realizowany jest w miejscu takim, jak kabina do opalania natryskowego, gdzie aplikuje się na skórę samoopalacz w postaci mgiełki. Co ciekawe, eksperci twierdzą, że uzyskana opalenizna może utrzymać się na ciele maksymalnie do 10 dni, ale to jednak w dużej mierze trwałość tego efektu zależy od intensywności. Pozostając przy tym temacie należałoby również wspomnieć, że jedną z głównych zalet opalania natryskowego jest zdecydowanie zapewnienie nam bardziej równomiernej opalenizny, niż ta, którą tworzymy samodzielnie z użyciem różnych kremów, sprayów, balsamów, czy nawet żeli samoopalających. Niesłychanie ciekawą opcją są zestawy szkoleniowe do opalania natryskowego, które tworzy natryskarka do opalania. Taki sprzęt wyposażony jest zazwyczaj w areograf, kilku stopniową regulację odpowiedzialną za siłę natrysku oraz funkcje grzania, która jest odpowiedzialna za wykonanie w dobrym stanie sesji opalającej.

Istotną rolę odgrywają również płyny do opalania natryskowego, które zawierają rożne stężenia DHa. Dzięki czemu składniki tam zawarte pozwalają na osiągnięcie naturalnie wyglądającej opalenizny. Opalenizna zaś blednie powoli wraz z upływem czasu, jednocześnie zachowuje naturalny wygląd przez cały czas, gdyż jest to niesłychanie ważne by skóra prezentowała się w każdym świetnie doskonale, a jej barwa w każdym miejscu była w tym samym odcieniu.

Wpis powstał przy współpracy z Tanexpert.pl