Lifting ciała – młodość dla każdego!

Mając dostęp do social mediów i obserwując aktywność celebrytów, nietrudno zauważyć, że niektórzy z nich poprawiają swój wygląd nie tylko makijażem i drogimi kosmetykami, lecz również różnego typu zabiegami. Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować swoją młodość, a że żyjemy w czasach, w których nietrudno o dostęp do zaawansowanej medycyny estetycznej, większość ma to szczęście, aby z takich usług korzystać. Najpopularniejszymi zabiegami medycyny estetycznej w ostatnim czasie stały się powiększanie ust, korekta nosa, liposukcja, lifting ciała i likwidacja zmarszczek.

Czym dokładnie są te dwa ostatnie?

Lifting ciała wcale nie oznacza oddania się pod nóż oraz narkozę, dlatego że nowoczesne metody umożliwiają dokonać tego zabiegu laserowo. Skóra podczas niego ujędrnia się oraz napina. Wystarczy już jeden zabieg, aby cieszyć się efektami, a co ciekawe, laserowemu liftingowi może zostać poddana każda część ciała. Po wszystkim skóra będzie opuchnięta, a w kolejnych dniach miejscowo pojawią się skrzepy. Proces rekonwalescencji trwa od pięciu do siedmiu dni i już wtedy można dostrzec zmianę, jednakże ostateczny efekt osiągniemy dopiero po około czterech bądź pięciu miesiącach.

Likwidacja zmarszczek jest jeszcze popularniejszym zabiegiem niż lifting, jednak tutaj potrzeba ingerencji igły, dlatego że usuwa się je poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w głąb naskórka, w odpowiednie miejsca na twarzy, co daje efekt wypełnienia. Najczęściej stosuję się ten zabieg w okolicach ust, oczu, czoła, policzków, szyi oraz dekoltu. Wyżej wymieniony kwas hialuronowy ma działanie nawilżające oraz nawadniające i wspomaga produkcję kolagenu, czyli naturalnego budulca naszej skóry, który odpowiada za jej napięcie i nawilżenie.

Jak wybrać kosmetologa?

Jeżeli chciałbyś poddać się któremuś z tych zabiegów, a boisz się, że w internecie nie odnajdziesz wystarczających informacji, udaj się do najbliższej kliniki medycyny estetycznej w okolicy. Jeśli w pobliżu masz kilka takich miejsc i nie wiesz, które z nich będzie najlepsze, wspomóż się wyszukiwarką internetową. Wpisz nazwę miasta, w którym mieszkasz, np. „kosmetolog Szczecin„, i na podstawie wyszukiwań wypróbuj jak oceniana jest dana klinika. Pamiętaj, żeby wybrać miejsce zaufane z dobrymi opiniami.