Prowadziłem po alkoholu. Potrzebuję prawnika!

Regularnie pojawiają się informacje o kolejnych kierowcach zatrzymanych „pod wpływem”. Święta czy uroczystości rodzinne tym bardziej powiększają prawdopodobieństwo spotkania nietrzeźwego kierowcy na drodze. Jazda pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna zarówno dla osoby za kółkiem, jak i całego otoczenia. Oczywiste jest, że nie powinniśmy kierować pojazdem po spożyciu napojów procentowych, jednak jak zachować się, gdy zostaniemy zatrzymani w takiej sytuacji?

Jechałem po pijaku, co zrobić?

Jazda pod wpływem może być rozpatrywana także jako wykroczenie, jak i jako przestępstwo, z czego wynikają duże wahania w możliwościach kary. Za taki występek możemy dostać „jedynie” grzywnę oraz punkty karne, albo stracić prawo jazdy. Dlatego kluczowe jest szybkie uzyskanie odpowiedniej pomocy prawnej.

Odpowiedni adwokat czy obrońca jest niezastąpiony, żeby w miarę możliwości wywalczyć najmniejszy rodzaj kary. Dlatego frazy takie jak „jazda pod wpływem alkoholu adwokat„, „jazda pod wpływem alkoholu obrońca” czy „jazda pod wpływem alkoholu kancelaria” są często wyszukiwane w sieci. Odpowiednia opieka prawna zrobi ogromną różnicę w postępowaniu karnym, stąd należy skupić się na wybraniu właściwych przedstawicieli.

Po zatrzymaniu najszybciej jak to możliwe należy zająć się poszukiwaniem odpowiedniego mecenasa. Jazda po alkoholu jest zjawiskiem nadal powszechnym, stąd też są obrońcy bądź kancelarie, którzy specjalizują się stricte w tym temacie. Warto poświęcić czas na dobre poznanie swojego adwokata – w końcu to ta osoba może znamiennie zmniejszyć nasz wymiar kary. Właściwy obrońca znajdzie dla oskarżonego okoliczności łagodzące w każdej sytuacji, oraz przekona sędziego, że nie ma potrzeby wymierzania największego wymiaru kary.

Jaka kara?

Należy też wspomnieć, że nawet najlepszy adwokat nadal musi działać w ramach prawa, zatem trzeba być świadomym, że jakieś konsekwencje będzie trzeba ponieść. Jazda po alkoholu ciągnie za sobą dobitne konsekwencje (i powinno tak być). Znalezienie dobrej kancelarii może nam pomóc, ale zdecydowanie należy zaznaczyć, że takie działanie jest obiektywnie karygodne. Pamiętajmy, żeby gdy wiemy, że będziemy spożywać alkohol, zabezpieczyć się w inny środek transportu i pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę.