Sklep z koszulkami

Odkąd w latach osiemdziesiątych rynek sprzedażowy zaczęły zalewać kolorowe koszulki z nadrukiem, a wystarczy wspomnieć słynne na zachodzie koszule z napisem „Frankie Say Relax”, świat mody szybko podchwycił ten nowatorski pomysł i jak grzyby po deszczu pojawiały się nowe koncepcje. Dało to możliwość pełnej personalizacji ubioru, wyrażenia siebie samego w kilku słowach bądź w grafice zamieszczonej na koszulce. W dzisiejszych czasach jakość wydruku stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie i nie ma najmniejszego problemu, aby sklep z koszulkami umieścił wybrany motyw lub napis.

Co nadrukować na koszulce?

Na koszulkach można w zasadzie odnaleźć wszystko. Od najprostszych napisów bądź chwytliwych haseł znanych z pop kultury, aż po bardziej wyrafinowane wzory, a nawet dzieła iście artystyczne. Sklepu oferują koszulki ze zwierzętami, z podobiznami ulubionych aktorów i piosenkarzy, nie brakuje także motywów zupełnie abstrakcyjnych. Jedynie od wyobraźni klienta zależy jak będzie się prezentowała taka koszulka. Na stronach internetowych sklepów odzieżowych istnieje możliwość wyboru szablonów, wielkości liter, poszczególnych kolorów… Niezależnie od tego, czy chcesz promować nową, ekscytującą markę, bądź też chcesz ubrać swoich krewnych na sesję zdjęciową na Instagramie podczas zjazdu rodzinnego, zawsze jest dobry powód, aby wydrukować własną oraz niestandardową koszulkę. Każdy przecież posiada w swojej szafie całkiem pokaźną kolekcję wygodnych T-shirtów. Dlaczego by ich nieco nie uatrakcyjnić?

Jak wygląda proces drukowania?

Sam proces wykonania nadruku na koszulce wcale nie jest specjalnie trudny. Jednakże można tutaj mówić o kilku podstawowych sposobach. Jeżeli chodzi o drukowanie koszulki i wybór odpowiedniej metody, w grę wchodzą różnice w kosztach, wyglądzie, czasie produkcji i używanych materiałach. Najczęściej mamy do czynienia z koszulkami drukowanymi metodą sitodruku, a mogą być one wykonane ręcznie bądź maszynowo. Drukarnia wykonuje po prostu oryginalne sito Twojego projektu koszulki, co pozwala na druk hurtowy. Są także T-shirty z grafiką winylową, powstające poprzez druk transferowy. Rezultatem jest inny wygląd i tekstura niż w przypadku sitodruku (efekty przestrzenne), winyl jest również nieco trwalszy od tuszu. Pojawił się też druk bezpośredni na odzieży (metoda DTG) – jest to nowsza opcja, która wykorzystuje swobodę drukowania atramentowego, a polega na natryskiwaniu tuszu na ubranie. Niezależnie jednak od wybranej metody koszulki z nadrukiem to interesująca opcja dla odświeżenia swojego „looku” i nadania mu charakteru.