Wior.pl – prowadnice kulkowe

W kuchni zazwyczaj spędza się mnóstwo czasu w ciągu dnia. Często służy ona nie tylko jako miejsce do gotowania obiadów oraz przyrządzania innych posiłków. Na co dzień bywa też jadalnią i przytulnym miejscem na rodzinne pogawędki przy kawie. Dla niektórych to najbardziej ulubione pomieszczenie w całym mieszkaniu.

Funkcjonalne oraz estetyczne zaaranżowanie wnętrza kuchni to spora inwestycja. Lecz co zrobić, gdy po pewnym czasie na jej wyglądzie odbijają się przejawy długotrwałego użytkowania? Niektóre blaty kuchenne mają ślady zarysowań, obudowa zlewozmywaka pęcznieje pod wpływem wilgoci, a obciążone szuflady wypadają. W takiej sytuacji nie trzeba wymieniać całego umeblowania, wystarczy usunąć uszkodzone elementy oraz wprowadzić bardziej użyteczne rozwiązania.

Wysłużony blat można zastąpić takim, który jest zrobiony z płyty MDF. Ma ona szczególne właściwości, które sprawiają, że z powodzeniem nadaje się na meble kuchenne. Ma gładką powierzchnię, dzięki czemu łatwo ją utrzymywać w czystości, jest też odporna na postępowanie różnego rodzaju detergentów czyszczących. Płyty MDF można przycinać na dowolne kształty i wymiary, dlatego da się z nich zrobić blaty kuchenne do już istniejącej zabudowy. Nie ma problemów z wycinaniem w takiej płycie otworów, na przykład na komory zlewozmywaka. Zabezpieczone za pomocą akrylu krawędzie, chronią płytę przed pęcznieniem oraz odkształcaniem się pod wpływem wody pryskającej z kranu Płyty MDF są produkowane w różnych kolorach oraz deseniach. Ich zastosowanie do renowacji mebli kuchennych, jednocześnie nada pomieszczeniu świeży design.

A co zrobić, gdy pełne sztućców szuflady zacinają się, bądź w najmniej oczekiwanym momencie, wypadają z hukiem na podłogę? Można je swobodnie zmodernizować. Zamiast dotychczasowego mechanizmu utrzymującego i wysuwającego ruchome elementy szafek, warto zastosować trwałe oraz niezawodne prowadnice kulkowe. Są one wykonane z metalu, mają więc duży udźwig. Nie odkształcają się, wysuw odbywa się zawsze po prostym torze. Nie ma obawy, że szuflada nagle wypadnie podczas zbyt energicznego otwierania, bo prowadnice kulkowe wyposażone są w gumowe blokady. Mechanizm kulkowy zapewnia lekkie, płynne oraz ciche wysuwanie szuflad.

Produkowane według nowoczesnych technologii elementy takie jak blaty kuchenne z płyty MDF i wytrzymałe prowadnice kulkowe, umożliwiają renowację kuchni bez zbędnych wydatków oraz problemów.