Adwokat Szczecin

Traumatyczne przeżycia niezwykle często doprowadzają dużo osób do załamania nerwowego i podejmowania nieprzemyślanych decyzji, których skutki będą ciągnąć się niekiedy nawet do końca życia. Czasem po prostu młodzi ludzie źle oceniają swój stan i decydują się na prowadzenie pojazdu w krótkim odstępie czasu po spożyciu alkoholu. Zazwyczaj tacy kierowcy wpadają na zwykłej kontroli policyjnej, kiedy to służby interesuje niepokojące zachowanie lub zbyt szybka, brawurowa jazda. W takiej sytuacji automatycznie zatrzymywane jest prawo jazdy i rozpoczyna się postępowanie sądowe.

Jak wybrać obrońcę?

Liczne kampanie reklamowe i materiały ratowników medycznych niestety w niektórych przypadkach nie wpływają na świadomość osób uzależnionych od alkoholu. Na drogach ginie coraz więcej osób, dlatego tak ważne jest podniesienie stawek mandatów i konsekwentne pociąganie do odpowiedzialności. Spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości to duże wykroczenie. Jest ono przestępstwem gdy w wyniku tego zdarzenia ktoś ucierpi bądź poniesie śmierć. Oczywiście każdy oskarżony ma prawo do obrony, dlatego też rodzina najczęściej stara się uzyskać pomoc w odpowiedniej instytucji. Aby odnaleźć odpowiedniego specjalistę, który skutecznie będzie bronił swojego klienta wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej i w jej okno wpisać krótkie, ale odpowiednio skonstruowane hasło, na przykład dobry adwokat Szczecin, polecana kancelaria adwokacka Szczecin bądź jazda pod wpływem alkoholu obrońca Szczecin. W wynikach pojawią się linki prowadzące do stron konkretnych biur i liczne opinie oraz oceny na temat danego specjalisty. Rzetelne informacje pomogą podjąć jak najlepszą decyzję.

Po co mi adwokat?

Korzystanie z pomocy adwokata prowadzącego prywatną praktykę to spory koszt. Na ogół mieści się on w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy. Sporo tańszą alternatywą może okazać się skorzystanie z pomocy obrońcy z urzędu. Tego typu usługa najczęściej jest absolutnie bezpłatna, gdyż każdy człowiek ma prawo do obrony oraz stosowne instytucje umożliwiają bezpłatną pomoc prawną. Właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie z alkomatu przed podjęciem decyzji o prowadzeniu pojazdu. Niewielkich rozmiarów urządzenia dostępne są na stacjach benzynowych oraz w marketach.