Co powinno znaleźć się koszu świątecznym?

Okres świąteczny jest bardzo magiczny i jedyny w swoim rodzaju, nic zatem dziwnego że mnóstwo osób rozpoczyna poszukiwania upominków dla najbliższych i przyjaciół nawet kilka miesięcy wcześniej. ​Takie rozwiązanie to świetny pomysł, gdyż wydatki są rozłożone w czasie i nie nadwyrężają nazbyt domowego budżetu.

Sklepy i popularne markety już w listopadzie dekorują swoje witryny oraz tworzą przyciągające wzrok kompozycje różnorodnych prezentów zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Inspiracji prezentowych warto poszukać na różnego rodzaju stronach i forach internetowych.

A może kosz upominkowy?

Jednym z bardzo uniwersalnych i zawsze trafionych prezentów są kosze świąteczne. Taki kosz można kupić gotowy bądź skomponować według specjalnego życzenia. Zazwyczaj zawiera on słodkie wyroby, herbaty, kawy, syropy owocowe, nalewki, konfitury, drobne kosmetyki oraz zapachowe świece.

Żeby znaleźć sklepy oferujące tego typu produkty warto skorzystać z ulubionej wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania należy wpisać dobrze skonstruowane hasło, na przykład kosze świąteczne Wrocław, kosze świąteczne Poznań lub kosze świąteczne Gdańsk. W wynikach wyszukiwania pojawią się propozycje najpopularniejszych sklepów a także ogłoszenia od osób prywatnych.

Gotowe kosze dostępne są od ręki, a na własną kompozycję należy czekać zwykle kilka dni. Ceny tego typu upominków mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Ostateczny koszt uzależniony jest od zawartości oraz wielkości kosza. Taki kosz z bogatą zawartością to idealny pomysł na prezent dla bliskiej przyjaciółki, mamy, teściowej, siostry oraz pracowników firmy.

Doskonały prezentem na ślub, urodziny lub jubileusz.

Alternatywą dla tradycyjnego, wiklinowego kosza są drewniane zamykane skrzyneczki. Prezentują się one bardzo elegancko oraz będą niesamowitą ozdobą. Skrzyneczka może zawierać świece, alkohole, słodycze oraz drobne gadżety. Na wierzchu istnieje opcja wygrawerowania dowolnego napisu, na przykład daty czy imion.

Zarówno kosz jak i skrzynkę można wykonać samodzielnie. Oczywiście należy zakupić wszystkie potrzebne produkty, ułożyć je w wybranym pojemniku oraz oryginalnie zapakować, na przykład w transparentną folię.