Firma geodezyjna i obsługa inwestycji

Decydując się na rozszerzenie działalności firmowej, biznesmeni bardzo często stają przed decyzją o zakupie dodatkowego terenu pod kolejne firmowe budynki. Taka operacja wiąże się często ze skomplikowanymi negocjacjami dotyczącymi sąsiadujących działek. Niekiedy właściciele tych nieruchomości mogą nie być świadomi sytuacji prawnej swojej własności co znacznie utrudnia ich nabycie. Zdarza się również, że sąsiadujące działki nie mają nawet założonej księgi wieczystej, w której zawarte są podstawowe informacje dotyczące terenu. W takich sytuacjach pomóc może dobra firma geodezyjna, która zajmie się odpowiednimi pomiarami i przeprowadzi usługi geodezyjne i obsłuży planowaną inwestycję.

Pomiary geodezyjne przed zakupem nowego terenu i w trakcie budowy

Przedsiębiorcom geodeta przyda się jeszcze przed transakcją by dokładnie wymierzyć i rozwiać wątpliwości dotyczące danej działki. Później firma geodezyjna musi przeprowadzić pomiary geodezyjne potrzebne by uzyskać wszystkie pozwolenia oraz plany zagospodarowania. Pomiary geodezyjne będą również niezbędne przy powstawaniu jednego z najważniejszych dokumentów na placu budowy czyli dziennika. Z kolei mapa do celów projektowych Myślenice posłuży do wszelkich prac projektowych. To na niej wytyczane są granice działki, obrysy budynków, pomiary i ukształtowanie terenu. Potem usługi geodezyjne potrzebne są by fizycznie wytyczyć budynek na działce a na koniec przydadzą się podczas starania się o pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu.

Usługi geodezyjne w trakcie użytkowania budynku

Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że pomiary geodezyjne są przydatne w czasie użytkowania nowej siedziby firmy. Geodeta może powiem zmierzyć kontrolnie cały budynek, zbadać jak w czasie obiekt osiadł w gruncie oraz czy doszło do jego odkształceń. To ważna część pracy geodety, której nie warto zaniedbywać.

Firma geodezyjna, która działa w Małopolsce

Przedsiębiorcom, którzy działają na terenie Małopolski nie sprzyja zarówno prawo jak i specyfika własnościowa większości terenów. Duże rozdrobnienie działek powoduje, że nawiązanie współpracy z geodetami staje się niezbędne. Szczególną uwagę na pomiary geodezyjne Nowy Targ powinni zwrócić uwagę mieszkańcy południa regionu czyli okolic Nowego Targu u Zakopanego. Usługi geodezyjne Zakopane to dobre wyjście z kłopotów związanych z uregulowaniem stanu prawnego i faktycznego danego terenu. Geodecie można zlecić również podział działki Zakopane. Jego praca będzie wstępem do zmiany treści księgi wieczystej czy ewidencji gruntów.