Folie okienne do twojego domu – gdzie kupić?

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się folie okienne, które z roku na rok zyskują na popularności, wskutek szerokiej gamie zastosowań. Zdecydowana większość z nich jest niezwykle łatwa w montażu, co bez wątpienia jest kolejnym atutem. Folie okienne świetnie sprawdzą się także jako folie przeciwsłoneczne. Właściwie użyte zagwarantują nie tylko ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, lecz także ochronę przed słońcem. W zwiększonej ekspozycji na promienie słoneczne folie okienne odizolują od ciepła, a tym samym spowodują utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Natomiast zimą, dzięki swojej konstrukcji, folie okienne zatrzymują zdecydowanie więcej ciepła w budynku, powodując mniejsze straty ciepła.

Folie przeciwsłoneczne oprócz wymienionych wcześniej atutów, niezwykle dobrze sprawdzają się w sytuacji rozbicia szyby. Zatrzymują one odłamki rozbitego szkła, a co za tym idzie chronią osoby przebywające w pobliżu. Folie okienne posłużyć mogą także jako element dekoracyjny. Szeroka gama rozmaitych folii gwarantuje, że każdy znajdzie coś stosownego dla siebie. Bez względu na to, czy szukamy folii do spożytkowania na witrynie sklepowej, szybie okiennej w domku jednorodzinnym, czy szybie montowanej w samochodzie. Niewątpliwym plusem jest również to, że folie okienne są niezwykle łatwe w demontażu i nie niszczą powierzchni, na której zostały użyte. Nowością na polskim rynku są folie elektryczne PDLC (Smart Glass) szerzej znane pod nazwą folia LCD. Są one coraz częściej stosowane przy aranżacji wnętrz ze względu na możliwość sterowania przejrzystością folii. Bez wątpienia zapewnia to pełną prywatność, ale także folia LCD w pełni dostosowuje się do użytkownika, który obsłużyć może ją za pomocą standardowych wyłączników, pilotów, ale także aplikacji na telefon. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które bardzo dobrze i chętnie poruszają się w świecie nowinek technologicznych.

Jedną z kluczowych cech jaką posiada folia LCD to wysoka przepuszczalność światła w momencie wyłączenia folii. Dzięki temu pomieszczenia pozostają bardzo dobrze oświetlone światłem naturalnym, jednocześnie zapewniając nam pełną prywatność. Folia LCD daje nam coś czego nie otrzymamy stosując standardowe folie okienne – pełną prywatność bez zaciemnienia pomieszczenia.