Słońce, solarium, a może opalanie natryskowe

Wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się nad negatywnymi efektami opalania. Opalanie w promieniach słońca jest najpopularniejsze, lecz niestety w naszych warunkach klimatycznych możliwe jedynie kilka miesięcy w roku. Dodatkowo opalanie w słońcu niesie za sobą wiele niedogodności oraz konieczność zabezpieczania skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Nie można tu pominąć dobroczynnego działania słońca na nasz organizm, a mianowicie produkcja witaminy D pod wpływem promieniowania UV. Chwilę wcześniej wspomniałem o szkodliwości tegoż promieniowania i nie jest to pomyłka. Odpowiednia dawka promieniowania wspomaga nasz organizm w produkcji potrzebnej witaminy, lecz jego nadwyżka powoduje groźne oparzenia i umożliwia rozwój groźnej choroby, jaką jest nowotwór skóry. Korzystanie z solarium daje nam możliwość kontrolowania ilości promieniowania docierającego do naszego ciała, lecz łączy się z koniecznością wystawiania swojego ciała na dotkliwe działanie lamp i niesie za sobą możliwość poparzenia. Pomimo że znane są wszystkim reguły korzystania z solarium, to często zdarza się, że chcąc otrzymać coraz ciemniejsze tony skóry, ludzie przekraczają dopuszczalne normy, narażając się na nieprzyjemne efekty. Czy zatem nie ma alternatywy? Oczywiście, że jest, odpowiedzią na potrzebę posiadania pięknej opalenizny bez konieczności narażania się na działanie szkodliwego promieniowania jest opalanie natryskowe. W dzisiejszych czasach jest to kwitnąca gałąź biznesu związanego z upiększaniem ciała. Pokrywanie swojego ciała pigmentem daje możliwość bezpiecznego uzyskania pożądanej barwy skóry bez niebezpieczeństwa narażania się na promieniowanie słoneczne.

Technika jest bardzo prosta, skórę pokrywa się barwnikiem zwyczajnym pochodzenia roślinnego, nie zawiera on parabenów i wpływa niezwykle korzystnie na kondycję skóry. Efekt takiego opalania potrafi utrzymywać się nawet do dwóch tygodni przy niewielkim nakładzie czasu poświęconego na nakładanie mgiełki brązującej. Jeśli jesteś zainteresowany to wiedz, że Szczecin nie jest może stolicą wypoczynku na nadmorskich plażach, lecz można tutaj odbyć opalanie natryskowe szkolenie, które da ci możliwość pracy w zakładach kosmetycznych lub pozwoli założyć własną działalność gospodarczą.