Jaka koszula nocna ślubna dla młodej panny?

Nawet jeżeli nie zachowałyśmy cnoty do ślubu, jak wymagał zwyczaj od naszych babek i prababek, noc poślubna to wyjątkowa okazja, która wymaga nadzwyczajnej oprawy. Oprócz nastrojowego miejsca, bądź to pokoju hotelowego, bądź odpowiednio przygotowanej sypialni, warto, abyśmy zadbały o zmysłową bieliznę nocną. Tradycyjnie koszula nocna ślubna jest biała, jednakowo jak suknia, jednak obecnie coraz to chętniej odchodzimy od bieli, na rzecz mniej banalnych rozwiązań.

Jaką bieliznę wybrać?

Najważniejsze, aby bielizna na tą wyjątkową noc była jednocześnie gustowna, odświętna, i wygodna. Jeżeli nie lubimy nadmiernie wymyślnych krojów, obcisłych koszulek nocnych i koronek, nie musimy się do nich zmuszać. Eleganckie i wygodne piżamy dla panny młodej, uszyte z jedwabnej satyny bądź wysokiej jakości tkanin syntetycznych, jak cupra lub wiskoza, także świetnie się sprawdzą. Takie materiały są gładkie, delikatne oraz chłodne w dotyku, a także układają się miękko na ciele, podkreślając kształty. Unikajmy natomiast tkanin z domieszką poliestru – takie materiały są tańsze, ale nieprzewiewne, a także mniej przyjemne w dotyku.

Te panny młode, które lubią nosić bardziej odważną bieliznę, mają w czym wybierać. W ofertach sklepów z bielizną znajdziemy całe linie seksownej bielizny na wyjątkowe okazje, a także takie poświęcane specjalnie na noc poślubną. Półprzejrzyste materiały, koronki, gorsety, pasy do pończoch.. Wybierzmy to, w czym będziemy się czuć zmysłowo a zarazem komfortowo. Nie musimy również ograniczać się do bieli bądź ecru, ponieważ nasza bielizna na noc poślubną powinna przede wszystkim się nam podobać, możemy poszukać czegoś w naszym ulubionym kolorze. Nawet jeżeli jest to czarny, granatowy, ciemna zieleń lub intensywna czerwień, najważniejsze, żebyśmy były zadowolone z efektu.

Jakie materiały wybrać?

Elegancki szlafrok dla panny młodej będzie doskonałym dopełnieniem nocnego i porannego stroju. Dopasujmy go kolorystycznie oraz stylistycznie do bielizny, aby osiągnąć najlepszy efekt. Przy doborze kierujmy się także tą samą zasadą, co w przypadku piżamy i koszuli nocnej – najprzyjemniejsze dla skóry i dla oka są tkaniny z materiałów naturalnych oraz syntetycznych. Reszta to już kwestia naszego gustu, czy szlafrok ma być długi do ziemi i spowijający naszą sylwetkę, bądź krótki oraz zwiewny, najważniejszy, żebyśmy czuły się seksowne oraz pewne siebie.