Pomoc drogowa

Zdecydowana większość osób z pewnością spotkała się kiedyś z sytuacją, kiedy to samochód w trakcie podróży uległ awarii. Co w takiej sytuacji można zrobić? Skoro samochód odmawia posłuszeństwa i sam kierowca nie jest w stanie naprawić usterki, nie pozostaje nic innego jak wezwanie specjalnych służb, które świadczą usługi, takie jak między innymi holowanie auta.

Pomoc drogowa

Sytuacje losowe czasami wymuszają na kierowcach korzystanie z usług firm, które zajmują się pomocą w trakcie awarii. Pomoc drogowa jest w dzisiejszych czasach tym bardziej konieczna, ze względu na fakt, ile to samochodów osobowych porusza się po polskich drogach. Jedną z usług, jakie świadczą te firmy jest holowanie samochodów w przypadku awarii. Co należałoby o tym wiedzieć? Sama definicja holowania mówi o tym, iż jest to czynność polegająca na przemieszczaniu pojazdu, który nie posiada bądź został chwilowo pozbawiony własnego napędu. Odbywa się to w większości przypadków poprzez ciągniecie owego pojazdu przez inny za pomocą lin. Trzeba wspomnieć tutaj o tym, że w trakcie holowania pojazdu powinny być zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa. Jest to bowiem czynność dość niebezpieczna. Pojazdy powinny być ze sobą w odpowiedni sposób połączone, aby w trakcie transportu nie doszło do wypadku.

Czym jest laweta?

Aktualnie firmy drogowe wykorzystują jednak nieco inny sposób holowania pojazdów, ponieważ używają w takich wypadkach lawety. Jest to pojazd albo też platforma, która służy do przewożenia pojazdów. Ten sposób przemieszczania samochodów czy innych maszyn jest zdecydowanie bardziej bezpieczny, gdyż ładunek jest w odpowiedni sposób zabezpieczony. Jest to także szybsze oraz łatwiejsze rozwiązanie. Pomoc drogowa jest dzisiaj wyposażona w samochody z lawetą, które bardzo usprawniają prace. Jedyne co kierowca pojazdu musi zrobić, to wjechać samochodem na lawetę i odpowiednio go do niej przymocować. Oczywiście przedsiębiorstwa oferujące takie usługi pobierają odpowiedniej wysokości opłaty, jednak bez nich byłoby zdecydowanie trudniej rozwiązać problem awarii samochodu. Warto sprawdzić, czy w okolicy znajdują się przedsiębiorstwa, świadczące takie usługi. Korzystanie z lawety podczas holowania sprawi, że zarówno pojazd dotrze bezpiecznie na miejsce, jak i kierowca.