Kalki woskowe dla firm

Druk jest dobrze znaną czynnością. Ludzie każdego dnia mają kontakt z tą techniką powielania. Również w szkole jak i w pracy niejednokrotnie pomogły w przekazaniu bądź zdobyciu wiedzy. Czasem jednak od druku wymaga się czegoś więcej niż jedynie zwykłego pokazania treści.

Podczas produkcji wszelakich materiałów reklamowych i marketingowych wymagana jest precyzja, jakość oraz dbałość o szczegóły. Druk wielu dokumentów, takich jak ulotki, wizytówki czy naszywki wymaga szczególnej uwagi oraz jakości. W końcu materiał musi przebyć długą, czasami ciężką drogę zanim dotrze do odbiorców. Kiedy ewentualny klient wejdzie w posiadanie danego druku bądź przedmiotu, powinien on wyglądać perfekcyjnie – zarówno pod względem technicznym, estetycznym jak i wizualnym.

Kalki termotransferowe

Kalki termotransferowe są bardzo przydatnym materiałem podczas druku. W połączeniu z odpowiednimi drukarkami pozwalają na precyzyjny i dokładny druk na etykietach. Ich jakość zapewnia czytelność oraz wytrzymałość. Mimo różnorodności urządzeń dostępnych na rynku, kalki można zastosować na wielu modelach, jednakże przed ich zakupem warto upewnić się, że będzie pasować do posiadanej drukarki.

Kalki można podzielić na kilka typów. Każdy z nich posiada swoje indywidualne cechy, wady oraz zalety. Mają różne parametry i inne zastosowanie, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jakie będzie ich zastosowanie.

Kalki woskowe

Jednym z pospolitych materiałów dostępnych na rynku są kalki woskowe. Ich głównym przeznaczeniem jest zadruk papierowych matowych etykiet. W przypadku zastosowania innego nośnika, np. błyszczących etykiet papierowych nadruk będzie nietrwały. W związku z tym nie zaleca się stosowania ich do innych celów oraz materiałów niż te, które są wskazane przez producenta.

Kalki żywiczne

Szersze zastosowanie mają kalki żywiczne. Nadają się do zadruku wszystkich typów etykiet, w tym wykonanych z papieru błyszczącego bądź półbłyszczącego. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na ich cenę, która jest wyższa niż w przypadku kalek woskowych. W związku z tym należy liczyć się ze zwiększonymi kosztami druku.

Wszystkie kalki należy przechowywać w właściwych warunkach. Warto znaleźć im suche miejsce i chronić przed działaniem wszelakich czynników zewnętrznych, dzięki czemu zachowają one swoją jakość.a