Materace przeciwodleżynowe – Polski producent

W przypadku pacjentów i osób chorych, które muszą funkcjonować na co dzień w pozycji leżącej i nie mogą wstawać z łóżka, konieczne jest stosowanie specjalistycznych systemów przeciwodleżynowych, które – jak ich nazwa wskazuje – mają zapobiegać odleżynom. Ciągłe przebywanie w pozycji spoczynkowej potrafi być powodem wielu problemów. Dobrze dobrany system przeciwodleżynowy pozwala więc tym problemom zapobiec albo sprawia, że stają się one mniej intensywne oraz dzięki temu też mniej uciążliwe i nie aż tak niezwykle odczuwalne dla samego pacjenta.

Przeciwodleżynowy materac

Kluczowym elementem każdego takiego systemu będzie przeciwodleżynowy materac. Warto wybrać go oraz zainwestować w niego już na samym początku, gdy tylko chory otrzyma zalecenie leżenia w łóżku, żeby temu choremu zapewnić jak najwyższy komfort oraz po prostu ułatwić mu codzienne życie. W tym momencie materace przeciwodleżynowe są na ogół materacami zmiennociśnieniowymi i takich rzeczywiście należałoby szukać, bo innych ich wariantów nie ma sensu kupować (nie sprawdzają się one zbyt dobrze, w związku z tym powoli znikają z rynku). Materace zmiennociśnieniowe są niezwykle praktyczne. Mogą być spokojnie używane przez tych, którzy cały czas muszą spoczywać w łóżku, a także u pacjentów całkowicie niepełnosprawnych. Materace przeciwodleżynowe producent jest w stanie zaproponować klientom kilka specjalnych odmian produktów zmiennociśnieniowych. Dwa ich najpopularniejsze warianty to materace bąbelkowe oraz materace rurowe. Te drugie są bardziej specjalistyczne od pierwszych. Materace bąbelkowe dedykuje się bowiem pacjentom, którzy nie muszą przez cały czas leżeć w łóżku i nie mają jeszcze odleżyn oraz nie mają aż tak poważnych problemów ze swoim zdrowiem.

Jaki materac wybrać?

Dodatkowym plusem materaców rurowych jest to, że wytrzymują one znacznie większe obciążenia. Spokojnie poradzą sobie z człowiekiem o masie ciała wynoszącej nawet do stu czterdziestu kilogramów. Są to zatem materace do opieki długoterminowej – materace niesamowicie funkcjonalne oraz spełniające swoją rolę w stu procentach. A gdzie te wszystkie materace można w ogóle kupić? Największy ich wybór występuje oczywiście w sklepach ortopedycznych. Mają one swoje placówki stacjonarne, lecz działają też w Internecie, w związku z tym w różnoraki sposób da się skorzystać z ich usług.