Najlepszy serwis stacji uzdatniania!

Duża twardość wody w Polsce wynika z wysokiej zawartości związków węglanu wapnia. Jest to główna przyczyna odkładania się kamienia odpowiedzialnego za powstawanie usterek w sprzęcie domowym. Zmiekczacze do wody zamieniają jony magnezu i wapnia na jony sodowe. Woda przepływa przez właściwe filtry, które usuwają cząsteczki powodujące twardość. Uzdatnianie wody w gospodarstwie domowym przynosi mnóstwo korzyści, a przede wszystkim trzeba w tym miejscu wymienić poprawę komfortu używania wody i zmniejszone zużycie detergentów.

Woda z kranu?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jakość wody ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia i jakości życia, a niestety pozostawia mnóstwo do życzenia. Woda ma również duży wpływ na działanie sprzętów AGD, które przecież cały czas mają kontakt z wodą. Twardość jest najczęstszym problemem występującym w przypadku wody dostarczanej przez wodociągi miejskie. Wynika to głównie z dużej zawartości magnezu i soli wapnia. Czasami można także w miejskiej wodzie wyczuć chlor, który jeszcze bardziej pogarsza zapach oraz smak, a do tego w dużych ilościach jest niebezpieczny dla zdrowia. Nie można również całkowicie bezpiecznie spożywać wody z przydomowej studni, dlatego że jest nieuzdatniona oraz może zawierać duże ilości substancji organicznych, amoniaku oraz manganu i żelaza. Dlatego filtracja oraz zmiękczanie jest potrzebne także w przypadku wody ze studni, jak i wody wodociągowej. Należy mieć na uwadze, że praktycznie w całej Polsce występuje problem twardej wody. Z reguły łatwo się da to rozpoznać, dlatego że na armaturze pojawia się ciężki do usunięcia osad z kamienia, a ubrania potrzebują płynów zmiękczających, ponieważ bez tego są zwyczajnie sztywne. Brązowy osad może występować na ściankach kubków oraz powierzchni herbaty. Duże ilości soli wapnia oraz magnezu można znaleźć w twardej wodzie. To głównie one są odpowiedzialne za negatywne działanie twardej wody.

Jaka woda jest najlepsza?

Warto wiedzieć, że dostawcę wody można zapytać o poziom jej twardości. Serwis stacji uzdatniania wody cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem. Osoby, które korzystają z własnego ujęcia powinny samodzielnie przebadać wodę oraz sprawdzić zanieczyszczenia oraz twardość. Ważna jest także obecność żelaza, manganu i siarkowodoru. Testy jakościowe wody przeprowadzane są w specjalnych laboratoriach wyposażonych w odpowiednią aparaturę.