Nowoczesne uzdatnianie wody

Woda, która nagromadziła dużą ilość minerałów, jest klasyfikowana jako woda ciężka. Twarda woda nie jest szkodliwa dla zdrowia, lecz jest szkodliwa dla domu. Niestety duża zawartość wapnia i magnezu źle wpływa na aparaturę oraz urządzenia, które mają styczność z tak nasyconą cieczą.

To, co może nas niepokoić i denerwować to:

  • Armatura łazienkowa ma białe i szare nacieki, mimo że je właśnie wyczyściłeś.
  • Na ścianach umywalek i pryszniców w Twoim domu występuje nadmierne osadzanie się wapna i kredy.
  • Białe ubrania są brudne bądź kolory blakną niezwykle szybko.
  • Woda źle smakuje bądź pachnie.
  • Skóra i włosy są suche lub swędzą po prysznicu.
  • Jest zadziwiająco niskie ciśnienie wody w kranach.
  • Urządzenia psują się szybciej, niż powinny.
  • Naczynia mają ślady wodne i pozostałości po wyschnięciu.

Jeśli zauważyłeś którykolwiek z tych objawów podczas mycia naczyń, prania bądź prysznica, możesz mieć twardą wodę. Czy możemy odmienić jakość wody czerpanej prosto ze studni lub wodociągów miejskich? Jak poprawić smak wody płynącej w naszych kranach? Co robić, gdy twarda woda niszczy nasze urządzenia? Takie pytania towarzyszą polskim rodzinom niezwykle często. Nie jesteśmy na straconej pozycji w walce o uzdatnianie wody. Mamy coraz to więcej narzędzi oraz atrybutów do walki w tej kwestii. I tak na przykład, rozwiązaniem mogą być zmiękczacze do wody. Mechanizm ich działania sprowadza się do likwidowania z wody jonów wapnia oraz magnezu i zastępowaniu ich jonami sodu. Dzięki tej zmianie woda po kontakcie z armaturą, kabinami prysznicowymi, bądź naczyniami, nie zostawia na nich jasnych, ciężkich do usunięcia plam. Miękka woda chroni poza tym instalacje przed zapchaniem przez kamień. Pomoże to w ochronie urządzeń wykorzystujących wodę, takie jak zmywarki, pralki, podgrzewacze wody i inne.

Będą działać lepiej oraz dłużej.

Zmiana może okazać się korzystna dla naszego organizmu. Nasza skóra i włosy pozostaną miękkie i lśniące wskutek zdatnej, miękkiej wodzie. Mydła, płyny do mycia ciała oraz szampony lepiej pienią się w miękkiej wodzie. Używając mniej mydła, płynu do mycia ciała oraz szamponu, zaoszczędzimy pieniądze. Wszystkie te argumenty przemawiają za konsultacją z fachowcami. Serwis stacji uzdatniania wody podpowie nam najlepsze rozwiązania w naszym domu. Z ich pomocą znajdziemy wiele różnych opcji filtrowania wody, które mogą sprawić, że woda będzie czystsza i zdrowsza.