Packshot – zdjęcie produktowe

Packshot – oto słowo klucz, gdy chodzi o odpowiednią prezentację swoich produktów w sklepie internetowym, bądź też na portalach aukcyjnych. W dzisiejszych czasach oferty sklepów internetowych muszą się wyróżniać, żeby zachęcić ewentualnego klienta! I to wyróżniać się jak najbardziej pozytywnie!

Czym więc jest ów packshot? Otóż to nic innego, jak tylko (i aż!) odpowiednio wykadrowane zdjęcia reklamowe, ukazujące jak najkorzystniej prezentowane produkty, lecz także (a może nawet przede wszystkim) odpowiednia ich obróbka cyfrowa. Jak widać zatem, nie wystarczy wziąć najlepszego nawet aparatu oraz cyknąć ładnej fotki. Ważna jest ekspozycja, odpowiednie światło, niecodzienna prezentacja, zmysł artystyczny, pomysł. Potrzebny tu jest profesjonalista, czyli tzw. fotograf produktowy!

Fotograf produktowy specjalizuje się nie tylko w pięknych ujęciach interesujących produktów, lecz przede wszystkim w odpowiedniej obróbce zdjęć. Dziś portale aukcyjne stawiają mnóstwo nowych wymagań względem osób wystawiających, a wiele z nich dotyczy właśnie fotografii. Warto więc zatrudnić profesjonalistów, którzy w kilka minut osiągnąć efekt, nad którym my męczymy się nieraz cały dzień.

Cały proces jest banalnie prosty. Wybieramy odpowiedniego fotografa, bądź firmę wykonującą specjalistyczne zdjęcia produktów oraz umawiamy się z nimi na spotkanie. Omawiamy z nimi kwestie dotyczące sesji fotograficznej oraz nasze oczekiwania. Dostarczamy produkty, które mają brać udział w specjalnej sesji. Są one eksponowane w taki sposób, żeby już sam ich widok zwrócił uwagę klienta. Następnie zdjęcia poddawane są odpowiedniej obróbce cyfrowej i mamy efekt gotowy!

Zdjęcia produktów robione aparatem bądź telefonem chałupniczo dziś się nie sprawdzają. Wiedzę o produkcie konsument bierze właśnie głównie z odpowiedniej fotografii. Samodzielnie zrobionym zdjęciem nie zawsze zwrócimy uwagę naszego ewentualnego kupującego, a zwykle tylko go zniechęcimy, ukazując brak profesjonalizmu.

Warto poświęcić kilkanaście lub kilkaset złotych i oddać nasze produkty w ręce specjalisty, aby w świecie wielu kolorowych reklam, praw autorskich i coraz większych wymagań jakościowych, nie dać się utopić bylejakości. Warto postawić na odpowiednią fotografię, żeby się wyróżnić pozytywnie!