Dbaj o siebie

W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu jako konsumenci zewsząd jesteśmy zarzucani propozycjami tego jak lepiej i zdrowiej żyć. Każdy napotkany artykuł proponuje swoją złotą radę dotyczącą poprawienia naszego stylu życia. Spektrum rozpościera się od praktykowania medytacji, jogi, po regularne bieganie czy chodzenie na siłownię, a sięga aż odpowiedniego odżywiania się i suplementów diety jakie koniecznie powinniśmy codziennie stosować. Przecież nikomu nie wystarcza czasu, siły ani chęci aby praktykować wszystkie te zdrowe nawyki każdego dnia.

Zadbaj o swoje ciało!

Dlatego należy skupić się na kilku najważniejszych, które pozwolą jednocześnie na utrzymanie zdrowego trybu życia i pozostawienie jeszcze czasu i przestrzeni na inne aktywności.

Podstawową i najprostszą rzeczą, która zapewnia bardzo szybkie wyniki jeśli chodzi o polepszenie naszego samopoczucia i stanu zdrowia jest dieta. To co jemy i jak jemy przekłada się bezpośrednio na ilość energii jaką mamy każdego dnia, jakość snu, naszą cerę, włosy i figurę.

Zdrowe jedzenie jest podstawą dbania o siebie i wystarczy skupić się na wprowadzeniu do naszej codzienności kilku zdrowych nawyków, a efekty będą natychmiastowe. Są to między innymi spożycie codziennie odpowiedniej ilości wody, dostarczenie wystarczającej ilości kalorii, ograniczenie spożywania przetworzonych produktów czy zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie.

Dorosła osoba powinna wypijać co najmniej półtora litra wody dziennie i spożywać około 2000 kalorii (są to pewne intuicyjne wartości, które mogą podlegać zmianie). Aby łatwo mieć kontrolę nad tym ile danego dnia wypiliśmy czy zjedliśmy, możemy skorzystać z pomocy przeznaczonych do tego aplikacji dostępnych powszechnie na rynku.

Ile kalorii potrzebuję?

Liczenie liczby kalorii spożytych danego dnia brzmi jak nudna i mozolna praca, ale nie musi taka być przy użyciu odpowiednich narzędzi takich jak na przykład kalkulatory dietetyczne, jest to zadanie bardzo proste i szybkie. Takie kalkulatory zawierają bazę danych z wystandaryzowaną ilością kalorii dla danego produktu, więc wystarczy jedynie podać ilość i rodzaj spożytego jedzenia aby aplikacja sama obliczyła ile kalorii spożyliśmy. Dzięki temu wiemy też, ile kalorii ponad limit przyjęliśmy danego dnia i powinniśmy spalić biegając czy ćwicząc fitness.