Dentysta implanty Goleniów

Implantologia jest obecnie jedną z najdoskonalszych metod uzupełniania braków uzębienia. Implanty zębowe są trwałe oraz praktyczne. Pozwalają na wyeliminowanie dyskomfortu wynikającego z użytkowania protez ruchomych. Czym jest implant dentystyczny? Implantem określa się niewielką, tytanową śrubę, która wszczepiana jest w kość szczęki. Śruba ta ma za zadanie zastąpić korzeń zęba. Dopiero na niej montuje się porcelanową bądź ceramiczną koronę, której kolor dobiera się do naturalnego koloru zębów. Odczucie użytkowania implanu nie różni się niczym od posiadania zębów naturalnych.

Jakie są rodzaje implantów stomatologicznych?

Na rynku jest obecnie dostępnych kilkanaście systemów implantologicznych. Ich ceny są zróżnicowane, ale często związane są bardziej z marketingiem niż z samą technologią bądź jakością. Aktualnie najpopularniejszym materiałem, z jakiego wykonywane są implanty jest tytan. Implanty wykonane z tego materiału są niezwykle trwałe i mogą być użytkowane przez większość pacjentów. Jest to materiał niezwykle dobrze tolerowany przez ludzki organizm, w związku z tym implanty tytanowe niezwykle szybko integrują się z kośćmi. Jednak ich wadą jest srebrnoszary kolor. Alternatywą dla implantów wykonanych z tytanu są implanty cyrkonowe, określane także jako ceramiczne. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoka odporność na czynniki zewnętrzne i fakt, że z wyglądu przypominają naturalną tkankę, z której zbudowane są zęby.

Ile kosztują implanty i gdzie je założyć?

Koszt pojedynczego implantu wynosić może od 1500 do nawet 4500 zł. Cena uzależniona jest od wielu elementów, między innymi od materiału, dodatkowych badań, ewentualnego dodatkowego leczenia, a także od miejsca, w którym wykonywany jest zabieg. Chcesz założyć dobrej jakości implanty w dobrej cenie? Sprawdź klinika implanty Goleniów.

Implanty w jeden dzień?

Normalnie proces wszczepienia samego implantu nie trwa długo. Procedura polega na nacięciu dziąsła i nawierceniu kości, a następnie na umieszczeniu w właściwym miejscu tytanowej śruby. Jednakże czas całkowitej rekonstrukcji zęba lub też zębów uzależniony jest od wielu czynników. Aktualnie możliwe jest także zastosowanie leczenia jednoetapowego. Wówczas razem z implantem umieszcza się także śrubę gojącą i tymczasową obudowę protetyczną. Po zagojeniu się rany zakładana jest stała obudowa protetyczna, a ponowne nacinanie dziąsła nie jest konieczne. Zastanawiasz się nad wstawieniem implantów i szukasz dentysty w okolicy w dobrej cenie? Sprawdź dentysta implanty Goleniów.