Jakie wybrać zmiękczacze do wody?

W przeważającej większości w naszym kraju występuje twarda woda. Ma ona niezwykle negatywny wpływ na funkcjonowanie urządzeń w naszych domach, poprzez gromadzenie się na nich osadu i kamienia. Do takich urządzeń możemy zaliczyć żelazka, elektryczne czajniki, pralki, bądź zmywarki. Osady z kamienia potrafią także odkładać się w instalacji wodnej, skutkiem jest zmniejszenie ich wydajności, a także coraz wyższe rachunki za prąd. A więc w jaki sposób możemy zmiękczyć wodę i pozbyć się problemu wyższych rachunków za wodę?

Zmiękczacze do wody

Rozwiązaniem tego palącego problemu są zmiękczacze do wody. Zmiękczacze mają to do siebie, ze generują małe koszty eksploatacyjne i są dziecinnie proste w obsłudze. Na polskim rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu urządzeń, a więc można zadać sobie pytanie. Jak dobrać najlepsze zmiękczacze do wody dla własnych wymogów? Z tym częstym pytaniem zmaga się codziennie mnóstwo osób. W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebujemy zmiękczacz do wody, czy może urządzenie wielofunkcyjne. Urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone jest do wody studziennej. Usuwa między innymi, mangan, żelazo, amoniaki oraz zawiesiny, a także tą wodę zmiękcza. Jeżeli mamy na gospodarstwie studnie, to warto pomyśleć o urządzeniu uniwersalnym.

Natomiast, jeżeli mamy wodę z wodociągów, to najczęściej mamy problem z kamieniem. Tutaj z pomocą przychodzą zmiękczacze do wody. Ewentualnie są także hybrydy, które łączą w sobie funkcję kolumny węglowej, a więc oczyszczają, poprawiają smak oraz aromat wody właśnie ze zmiękczaniem. Zmiękczanie wody jest to nic innego jak uzdatnianie wody, który polega na usunięciu z wody jonów wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za twardość wody. Jeżeli mamy problem z zapachem i posmakiem chloru, niezbędny będzie filtr węglowy.

Serwis stacji uzdatniania

Aby podnieść żywotność zmiękczaczy do wody należy skorzystać z oferty serwis stacji uzdatniania. Serwis stacji polega na rozruchu, wymianie zużytych podzespołów, likwidowania usterek, przeglądach, regulacjach pracy. Odpowiednie i regularne korzystanie z serwisu zmiękczaczy wody ma niebagatelne znaczenie dla zapewnienia dostaw wody o odpowiednim stopniu twardości. Brak korzystania z serwisu może powodować takie usterki jak przecieki, brak pobierania roztworu solanki, charakterystyczny wzrost zużycia wody, czy soli na regenerację zmiękczacza.