Kołobrzeg, piękne atrakcje dla dzieci!

Kołobrzeg jest to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Jest to jedno z najpopularniejszych miast, które jest położone na północy. Nie tylko pośród Polaków to miejsce jest rozsławione, ponieważ ze względu na to, że znajduje się w północno-zachodniej części Polski mnóstwo mieszkańców Niemiec również chętnie odwiedza Kołobrzeg. W tym tekście dowiesz się jakie atrakcje turystyczne, atrakcje dla dzieci i zwykłe atrakcje znajdziesz w Kołobrzegu.

Atrakcje z Kołobrzegu

Kołobrzeg atrakcje dla dzieci – jak wiadomo dzieci zazwyczaj chcą robić coś całkiem innego na wakacjach. Nie cieszy ich następne zwiedzanie latarni, czy muzeum dlatego właśnie miasto Kołobrzeg wychodzi na przeciw oczekiwaniom dzieci. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych atrakcji jest Ukryta Karina, która niezależnie od pogody jest czynna, dlatego że jest ona utworzona pod dachem. Jest to wystawa interaktywna dla najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie zwiedzają tą atrakcję, mogą poczuć się jak w baśniowej krainie i mogą w magiczny sposób ożywiać świat ukrytej krainy. Następną z atrakcji dla dzieci jest Muzeum 6D Maszoperia, gdzie na wejściu otrzymuje się okulary 3D. Ściany muzeum są pomalowane farbą fluorescencyjną, a wystawa ta wzbudza wielki zachwyt w dzieciach pomimo tego, że jest nieduża i niestety mnóstwo czasu nie jest się w stanie spędzić w tym miejscu. Kolejną z atrakcji dla dzieci jest Miasto Myszy, w którym odnajduje się około 500 małych myszek. Dla dzieci może to być świetna atrakcja. W okolicach Kołobrzegu znajdziemy wiele innych atrakcji dla dzieci takich jak oceanarium, park linowy czy położony niedaleko Dziki Zachód w Zieleniewie. Kołobrzeg atrakcje turystyczne – miasto to słynie mianowicie z przepięknych zabytków. Najbardziej znanymi atrakcjami turystycznymi w Kołobrzegu jest Latarnia Morska, na której rozpościera się cudowny widok na morze.

A gdzie można odpocząć?

Następną z atrakcji jest Muzeum Oręża Polskiego, gdzie można dostrzec jak przed laty ubierało się wojsko oraz poczytać w środku na ten temat. Natomiast na zewnątrz odnajdziemy maszyny, którymi wojsko posługiwało się przed kilkoma latami. Innymi atrakcjami jest Muzeum Bursztynu, Pomnik Rybaka oraz Rybaczki i wiele innych. Atrakcje w Kołobrzegu – poza atrakcjami turystycznymi Kołobrzeg słynie z pięknych plaż i molo. W porcie stoi również ORP Fala, który w latach 1965-1966 chronił morskie granice Polski. Innymi atrakcjami jest Bindaż w Kołobrzegu, źródła solankowe czy Ogrody Hortulus Spectabilis.