Psychoterapia dla rodzinny

Istnieją sytuacje, które wywracają dotychczas ustabilizowane życie do góry nogami. Wielokrotnie powodują tak gigantyczny poziom stresu, że trudno jest z nimi poradzić sobie nawet dorosłemu człowiekowi, a co dopiero bezbronnemu dziecku. Jednym z takich kryzysowych momentów jest rozpad rodziny na skutek rozwodu. Zanim jednak dochodzi do tego ostatecznego rozwiązania, przeważnie da się wyróżnić szereg sygnałów ostrzegawczych. Mogą być one wyraźniejsze, jak np. ustanie pożycia, coraz to bardziej gwałtowne kłótnie bądź mniej oczywiste, jak ciągłe branie nadgodzin przez jednego z partnerów, notoryczne spędzanie weekendów poza domem, mężczyzna np. na rybach, a kobieta na zakupach bądź babskich wypadach.

W takich momentach wzajemnego napięcia wskazana jest psychoterapia dla rodziców. Pod okiem doświadczonego terapeuty można dojrzeć pewne, pozornie oczywiste rzeczy, których wcześniej się nie zauważało. Pomoc psychoterapeuty jest także zalecana w przypadku wszelkich problemów wychowawczych. Kiedy matka oraz ojciec mają poczucie, że kontakt między nimi, a ich dziećmi się pogorszył. Gdy nie wiedzą, w jaki sposób się z nimi porozumieć. Wówczas mogą zapobiec powiększaniu się dystansu. Przywrócić relacje rodzinne z powrotem na właściwe tory. Innym ciężkim doświadczeniem, które będzie wymagało profesjonalnej pomocy jest trudna choroba dziecka. Często jednak w takich przypadkach rodzice mają wręcz świadomość, że powinni zacząć przygotowywać się na najgorsze. Niektórzy ludzie wolą pośrednią formę kontaktu z uwagi np. na swoją nieśmiałość. Łatwiej jest im uzewnętrzniać swoje bolesne sekrety do słuchawki niż patrząc w oczy drugiemu człowiekowi. W dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej możliwe.

Z pomocy profesjonalisty można korzystać bez wychodzenia z domu. Psycholog przez telefon przecież jest tak samo skuteczny, jak ten w gabinecie. Tak czy siak chodzi o słuchanie i mówienie. Na tym polega specyfika warsztatu pracy w tym zawodzie. Każda z trzech wyszczególnionych powyżej sytuacji jest dla młodego człowieka przeżyciem wręcz traumatycznym. Psychoterapeuta dla dzieci pomoże uporać się z przeważającym ciężarem, wytworzyć mechanizmy obronne. Mają one za zadanie złagodzić stres. Wzmocnić. Pomóc przetrwać najgorsze bez zbytniego uszczerbku dla zdrowia psychicznego.

Wpis powstał przy współpracy z Inrelatiorodzina.pl