Weselny alkohol, co powinno znaleźć się na stole

Powoli próbujecie ustalać różne elementy komponujące się na waszą uroczystość weselną i doszliście do momentu, w którym wypadałoby wybrać jakiś alkohol na wesele? Akurat tutaj rozwiązanie jest niezwykle proste. Zamiast kombinować i bawić się w wymyślanie cudacznych drinków, których później i tak nikt nie pije, pójdźcie w klasykę, czyli w te napoje wyskokowe, które zawsze są chętnie spożywane przez wszystkich Polaków.

Co wybrać?

Mówiąc o klasyce, już na samym początku trzeba wspomnieć o wódce. No bo czy ktokolwiek wyobraża sobie, aby ten typ alkoholu nie pojawił się na stoliku weselnym? Goście wręcz go na ogół oczekują. Jeżeli nie ujrzą na stołach przynajmniej kilku butelek wódki, może zdarzyć się tak, że będą posiadać pewne pretensje do pary młodej, nawet jeżeli nie powiedzą o nich na głos. Wódkę prawie wszyscy piją niezwykle chętnie, zwłaszcza na weselach. Najczęściej sięgają po nią panowie, choć i paniom się to zdarza, zwłaszcza że z wódki można przecież w szybki oraz prosty sposób przyrządzić sobie kolorowego drinka. Absolutnie jest to najpopularniejszy i wręcz niezbędny trunek weselny. Wódkę zwykle się jednak czymś popija, dlatego pomyślcie także o tym, jakie napoje na wesele będą najlepiej do niej pasować. Niektórzy uwielbiają zapijać mocne trunki zwykłą wodą, ale są to raczej nieliczni. Zazwyczaj gorzałę podaje się więc w towarzystwie niegazowanych soków owocowych. Bardzo dobrym wyborem będzie chociażby ten pomarańczowy. Aby nie stawiać go na stołach bezpośrednio w kartonach, koniecznie zaplanujcie to, żeby został on rozlany do eleganckich dzbanków i podany właśnie w takiej odmianie.

Napoje dodatkowe?

W rzeczywistości na takiej przeciętnej uroczystości weselnej wódka w zupełności wystarczy. Jeśli macie ograniczony budżet oraz nie chcecie przeznaczać go na inne napoje wysokoprocentowe, nie musicie wcale podawać piwa bądź wina, bo z wódki też można przecież stworzyć coś mniej procentowego, dolewając do niej soku oraz dodając kostki lodu. Ale nie zapomnijcie o szampanie! Szampan na wesele jest równie obowiązkowym trunkiem co wódka. To właśnie nim goście wzniosą pierwszy toast i wypiją za wasze szczęście oraz miłość. Nie możecie zabierać im tej możliwości. Każdy przecież oczekuje tego pierwszego toastu, który jest zwiastunem całej fantastycznej zabawy.