Kalki żywiczne – prostota drukowania

white hand presses the trigger fire extinguisher

Druk jest dobrze znaną czynnością. Ludzie każdego dnia mają kontakt z tą techniką powielania. Zarówno w szkole jak i w pracy niejednokrotnie pomogły w przekazaniu bądź zdobyciu wiedzy. Czasem jednak od druku wymaga się czegoś więcej aniżeli tylko zwykłego pokazania treści.

Podczas produkcji wszelakich materiałów reklamowych oraz marketingowych wymagana jest precyzja, jakość i dbałość o szczegóły. Druk wielu dokumentów, takich jak ulotki, wizytówki bądź naszywki wymaga szczególnej uwagi i jakości. W końcu materiał musi przebyć długą, czasem ciężką drogę zanim dotrze do odbiorców. Kiedy ewentualny klient wejdzie w posiadanie danego druku lub przedmiotu, powinien on wyglądać idealnie – zarówno pod względem technicznym, estetycznym jak i wizualnym.

Kalki termotransferowe

Kalki termotransferowe są niezwykle przydatnym materiałem podczas druku. W połączeniu z odpowiednimi drukarkami pozwalają na precyzyjny oraz dokładny druk na etykietach. Ich jakość zapewnia czytelność oraz wytrzymałość. Mimo różnorodności urządzeń dostępnych na rynku, kalki można zastosować na wielu modelach, jednak przed ich zakupem warto upewnić się, że będzie pasować do posiadanej drukarki.

Kalki można podzielić na kilka typów. Każdy z nich posiada swoje indywidualne cechy, wady i zalety. Mają różne parametry oraz inne zastosowanie, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jakie będzie ich zastosowanie.

Kalki woskowe

Jednym z pospolitych towarów dostępnych na rynku są kalki woskowe. Ich głównym przeznaczeniem jest zadruk papierowych matowych etykiet. W przypadku zastosowania innego nośnika, np. błyszczących etykiet papierowych nadruk będzie nietrwały. W związku z tym nie zaleca się stosowania ich do innych celów i materiałów niż te, które są wskazane przez producenta.

Kalki żywiczne

Szersze przeznaczenie mają kalki żywiczne. Nadają się do zadruku wszystkich typów etykiet, w tym wykonanych z papieru błyszczącego lub półbłyszczącego. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na ich cenę, która jest wyższa niż w przypadku kalek woskowych. W związku z tym należy liczyć się ze zwiększonymi kosztami druku.

Wszystkie kalki należy przechowywać w właściwych warunkach. Warto znaleźć im suche miejsce oraz chronić przed działaniem wszelakich czynników zewnętrznych, dzięki czemu zachowają one swoją jakość.