Chirurgiczne usuwanie ósemek Przeźmierowo

Lęk przed stomatologiem jest zakorzeniony w głowach wielu z nas. Traumatyczne wspomnienia ze szkolnych gabinetów napawają nas strachem przed zadbaniem o swoje uzębienie. Jednak są sytuacje kiedy jesteśmy zmuszeni odbyć wizytę u dentysty – potrzebne jest leczenie kanałowe, chirurgiczne usuwanie ósemek czy wstawianie koronek zębowych. Co powinniśmy wiedzieć na temat zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym w Przeźmierowie.

Chirurgiczne usuwanie ósemek – jak wygląda zabieg?

Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych w stomatologii. Wskazaniem do wykonania resekcji zęba jest na ogół próchnica w zaawansowanym stadium, bądź złe ułożenie zębów w łuku zębowym. Decyzja o usunięciu zęba podejmowana jest w oparciu o zdjęcie rentgenowskie albo przy przeprowadzeniu tomografii komputerowej. Czasami stomatolog prosi również o wykonanie badań krwi w celu sprawdzenia pracy układu krzepnięcia. Chirurgiczne usuwanie ósemek Przeźmierowo realizowane jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście każdy zabieg przebiega inaczej, ale zawsze najważniejszy jest komfort pacjenta.

Leczenie kanałowe – na czym polega?

W przypadku uszkodzenia miazgi zębowej przeprowadza się leczenie endodontyczne, potocznie nazywane kanałowym. Polega ono na usunięciu chorej miazgi z zęba i zabezpieczeniu powstałej przestrzeni właściwym wypełnieniem. Celem takich zabiegów jest pozbycie się dotkliwego bólu i prawidłowo wyleczone korzenie zębowe. Leczenie kanałowe Przeźmierowo wykonywane jest z dużą wiedzą oraz precyzją.

Korony zębowe – dla kogo są przeznaczone?

Korony zębowe są perfekcyjnym rozwiązaniem dla pacjentów, u których potrzebna jest rekonstrukcja zęba. Mają one funkcje ochraniające i wzmacniające. Mają one również właściwości estetyczne. Oczywiście istnieją też przeciwwskazania do założenia koronek – zbyt duże uszkodzenie zęba przez próchnicę bądź zmiany w obrębie korzeni. Koronki zębowe Przeźmierowo są wykonywane po osobistej analizie stanu zdrowia pacjenta.

Zdrowe oraz piękne uzębienie może być naszą wizytówką. Należałoby zatem o nie zadbać. Chore zęby mogą doprowadzić także do poważniejszych powikłań. Jeśli przemawia przez nas strach warto skorzystać z gabinetu stomatologicznego w Przeźmierowie, gdzie komfort i bezpieczeństwo pacjenta jest na najwyższym poziomie.