Odsiwiacze dla mężczyzn

Siwienie to duży problem dla mężczyzn. Może obniżać samoocenę i powodować problemy natury psychologicznej. Tymczasem przyczynami siwienia są czynniki genetyczne, zła dieta, stres czy choroby. Należałoby też postawić na odpowiednią pielęgnację włosów.

Wiele osób wybiera szampon przeciw siwieniu. Na rynku jest duży ich wybór. Stosowanie takiego preparatu nie da efektu momentalnie, ale systematyczne stosowanie może pomóc w zniwelowaniu siwizny. Zgodnie z badaniami Polacy bardzo często sięgają po szampon na siwienie. Tymczasem jest to tylko jeden z elementów dbania o włosy. Tego rodzaju szampon może przyciemnić odcień włosów (nie zawsze równomiernie), zniwelować siwiznę, jednakże nie zahamuje procesu siwienia. Istotny jest skład takiego szamponu. Dobrze, by zawierał witaminę B, która przeciwdziała siwieniu. Taki składnik będzie chronił przed czynnikami zewnętrznymi, poprawiał strukturę włosa i wzmacniał go. Nie powinien zawierać zbyt wielu chemicznych dodatków – parabenów, konserwantów bądź innych zbędnych dodatków. Wybierając taki szampon powinno się kierować się nie tylko reklamą, ale też poradą dermatologa, fryzjera, kosmetologa czy nawet trychologa. Czasem lepszym sposobem niż szampon może okazać się farbowanie lub tonowanie u fryzjera. Kolejny rodzaj produktu to odsiwiacze dla mężczyzn. Producenci zapewniają, że po kilku użyciach włosy powinny odzyskać swój dawny kolor. Jak działa taki preparat? Zawiera składnik, który dostaje się w głąb włosa, reaguje z tlenem, a w następnej kolejności produkuje barwnik podobny do melaniny. Odsiwiacz to rozwiązanie dla osób, które nie chcą farbować włosów. Żeby zupełnie pozbyć się siwizny, odsiwiacz należy używać kilka tygodni. Odsiwiacze występują w różnych postaciach – w szamponie, piance, żelu, płynie czy sprayu.

Przed zastosowaniem szamponu na siwienie czy odsiwiacza warto zastanowić się, czy siwizna nie nadaje nam uroku. Można postawić na modną fryzurę i pielęgnację włosów siwych – coraz więcej firm produkuje specjalne linie kosmetyków – szamponów czy odżywek kierowanych celowo do posiadaczy włosów siwych. Nie zawsze zmiana koloru to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej że proces siwienia ciężko zatrzymać. Siwizna potrafi nadać charakteru. Ważne, by czuć się w niej komfortowo.