Nowoczesne pomysły na ścienne dekoracje

Obiekty mieszkalne ozdabiane są na ogół i od wewnątrz, i od zewnątrz. O dziwo jednakże o wiele łatwiej zająć się nimi od strony elewacji, bo tutaj nie ma po prostu nadmiernie dużego pola do popisu. Niemalże jedynym klasycznymi dekoracjami umieszczonymi od strony posesji są lampy zewnętrzne, ewentualnie jeszcze zewnętrzne rolety okienne. Znacznie większą kreatywnością można się jednak wykazać podczas ozdabiania wnętrz pomieszczeń.

Dysponując dużą przestrzenią, niemalże każdy zdoła bez kłopotu ją udekorować, ale już w przypadku tej mniejszej stworzenie udanej aranżacji będzie graniczyć z cudem. Małym metrażem należy właściwie rozporządzać. Umieszczając w nim różne elementy dekoracyjne bez żadnego wstępnego planu działania, błyskawicznie zagraca się pomieszczenia i wprowadza się do nich mało estetyczny chaos. Dla niewielkich pokoi znakomitym wyborem okażą się natomiast dekoracje ścienne. Do ich przeznaczenia nie potrzeba przecież niemalże żadnej wolnej przestrzeni. Metraż pokoju pozostaje więc nienaruszony, a jednak aranżacja ulega zdecydowanej poprawie. Skoro już wcześniej powiedzieliśmy sobie o wartości lamp zewnętrznych, pozostańmy jeszcze na krótką chwilę przy problemie oświetleniowym. Można pójść z nim ponieważ o krok dalej. Lampy wewnętrzne to nie jedynie tradycyjne plafony czy żyrandole sufitowe, ale też i mniejsze oraz bardziej niepozorne punktu stosowane właśnie na ścianach. Klasyczny pozłacany kinkiet pięknie wkomponuję się w przestrzeń eleganckiego salonu, wchodząc w kompozycję z naturalnym drewnem mebli i beżem przewijającym się na ścianach. Z kolei maleńkie diody nadadzą przestrzeni nowoczesnego wizerunku. Mogą też zostać użyte do wyeksponowania powieszonego wcześniej plakatu azali obrazu – wystarczy, że go otoczą albo zostaną przywieszone z dwóch stron dekoracji.

Ściana sama w sobie także potrafi być atrakcyjna. Nikt nie powiedział, że trzeba ją malować na jednolity, nudny oraz bezpłciowy kolor. Co prawda w tym momencie odchodzi się już od wypełniania wszystkich ścian kolorowymi i efektownymi wzorami, jednakże tapety ścienne mogą pokryć jedynie jeden segment pokoju. Ten typ dekoracji wrócił ostatnio do łask. A najwspanialsze jest w nim to, że ma on naprawdę zróżnicowane oblicza.