Jakie drzwi wejściowe wybrać? Poznaj nasze porady

Drzwi wejściowe muszą być zarówno bezpieczne, jak i dopasowane do stylu domu. W końcu są one wizytówką i to właśnie one są zauważane przez wszystkich gości. Muszą one być solidne, stylowe, ale również świetne pod względem jakości. Jak wybrać najlepsze drzwi wejściowe? Podpowiadamy.

Dobór najlepszych drzwi wejściowych ma znaczenie nie tylko dla estetyki, ale również akustyki, czy też komfortu termicznego. Jeżeli postawisz na drzwi drewniane wysokiej jakości, zyskasz pewność, że zagwarantują Ci one bezpieczeństwo i ciepło na długi czas. Ponadto przez lata będą się świetnie prezentowały, a to właśnie one przyciągają uwagę już na pierwszy rzut oka. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Poznaj nasze porady.

Ciepło

Dla wielu osób kluczowe znaczenie podczas zakupu drzwi wejściowych ma ich zdolność zatrzymywania ciepła. Zimą pełnią one bardzo istotną rolę. Podczas zakupu tego produktu znajdziesz w specyfikacji współczynnik U. To właśnie on określa przenikanie ciepła przez drzwi, a zatem warto się mu bliżej przyjrzeć. Im jest on niższy, tym większe jest zatrzymywanie ciepła. Jeżeli jesteś przed zakupem, zdecyduj się na te z minimum 1.5 W.

Cisza

Jeżeli mieszkasz przy drodze, w centrum miasta, a okolica jest dość hałaśliwa, na pewno zależy Ci na tym, aby drzwi stalowe jak najbardziej wygłuszały dźwięki dochodzące z zewnątrz. Akustyka drzwi jest określona przez współczynnik RA, jest on wyrażany w decybelach. Jeżeli zależy Ci na ciszy w mieszkaniu, współczynnik powinien być jak najwyższy. Przeciętnie wynosi on 30dB.

Bezpieczeństwo

Oczywistą rolą drzwi jest również zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Drzwi antywłamaniowe to idealna propozycja dla każdego. Jeżeli zdecydujesz się na pełne drzwi z klasą C, to możesz czuć się bezpiecznie w swoich wnętrzach. W tego typu produktach masz do czynienia z odpowiednimi zamkami, a także bolcami, które utrudniają złodziejom ewentualne włamanie się do domu. Tak naprawdę elementów ochronnych jest znacznie więcej i zawsze warto się im bliżej przyjrzeć.

Wygląd

Dla wielu osób wygląd ma kluczowe znaczenie w przypadku drzwi wejściowych. Tak naprawdę, to nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ to właśnie one znajdują się na widoku i to je goście widzą jako pierwsze. Warto dobrać drzwi zgodnie z kolorem dachu, czy też stolarki okiennej. Wtedy zyskasz pewność, że całość idealnie ze sobą współgra. Zarówno drzwi wejściowe, jak i drzwi do bloków z wielkiej płyty kupisz z powodzeniem w sklepie internetowym Vrata, gdzie możesz liczyć na bardzo wysoką jakość wykonania, a także szybką dostawę prosto we wskazany przez Ciebie adres.