Czym jest dobry catering?

Dieta pudełkowa zwana też niekiedy dietą cateringową polega na otrzymywaniu od firmy cateringowej wybranej ilości dań przygotowanych indywidualnie na cały dzień. Nazwa jak się łatwo domyślić pochodzi o sposobu dostarczania jedzenia, które umieszczone jest w plastikowych lub ekologicznych pudełkach. Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla osób, które są zapracowane i nie mają w ciągu dnia na przygotowywanie dla siebie lub bliskiej osoby zróżnicowanych i zdrowych posiłków. Tego typu zdrowy catering pomaga zarówno w zrzuceniu zbędnych kilogramów jak i w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Wiele firm w swojej ofercie posiada również konsultacje z dietetykiem co jest dodatkowym autem dla osób, którym zależy na zindywidualizowanej diecie.

Dieta pudełkowa dostosowana do indywidualnych potrzeb

Coraz więcej firm oferujących dobry catering, takich jak na przykład Fit Apetit, nawiązuje współprace z dietetykiem klinicznym, by jeszcze lepiej spełniać życzenia swoich klientów. Taki specjalista jest w stanie ustalić dobowe zapotrzebowanie energetyczne oraz konkretne składniki, biorąc pod uwagę płeć klienta, jego wiek, aktywność fizyczną oraz rodzaj wykonywanej pracy. Dieta pudełkowa staje się wiec najlepszym przyjacielem człowieka.

Catering pudełkowy – wady i zalety

Fit catering to rozwiązanie, które posiada liczne zalety. To wygodna forma żywienia. Zdrowy catering pozwala zaoszczędzić czas, który normalnie poświęcamy na robienie zakupów i przygotowywanie posiłków. Nie musimy również zajmować się planowaniem i urozmaicaniem dań, bowiem dieta pudełkowa robi to za nas. Dobry catering jest bogaty w modne produkty żywnościowe. Oprócz szeregu zalet, pojawiają się jednak również wady jakie posiada catering pudełkowy. Oprócz wyższych kosztów od samodzielnego gotowania, warto nadmienić, że musimy być przygotowani na to, że trafią się nam dania, których po prostu nie lubimy. Dieta pudełkowa może się też po prostu znudzić.

Zdrowy catering i jego cena

Co prawda dieta pudełkowa nie należy do najtańszych usług to wciąż może sobie na nią pozwolić prawie każdy. Koszt jednego zestawu jest najczęściej uzależniony od tego czy wybieramy dietę normalną, stawiamy na catering sportowy, catering wegański lub catering wegetariański. Kwota jaką musimy wydać za jeden dzień jedzenia dostarczanego przez catering pudełkowy waha się średnio od 40 do nawet 100 złotych. W przypadku usług specjalistycznych jak wspomniany catering sportowy, cena często jest ustalana indywidualnie. Co równie ważne, możemy również zdecydować, kiedy otrzymujemy nasze dania. Najlepszy catering dietetyczny potrafi dostarczać jedzenie od poniedziałku do piątku, ale również przez siedem dni w tygodniu. Ta ostatnia opcja należy jednak do nieco droższych. Wybierając swój fit catering warto zapoznać się z ofertami różnych firmy i je porównać. Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie opinii klientów np.: w Internecie lub sprawdzenie zdjęć posiłków publikowanych w mediach społecznościowych Najlepszą opcją będzie jednak kupno kilku zestawów testowych i przekonanie się na własnej skórze co nam pasuje a co nie. Na tej podstawie wybrać można najlepszy catering dietetyczny.